VANA DEPOO

Aastatel 1873–1874 laiendati tänaseks lammutatud Balti Raudtee peatehast ning ehitati 6-kohaline veduridepoo ja töökoda, mis on säilinud peaaegu algsel kujul, koos hilisemate juurdeehitustega. Hooned olid kasutusel veduridepoo, vaguniremonditsehhi- ja töökojana kuni 2015. a kevadeni, enne kui see DEPOO turuks muutus.

VARIKATUS JA VAGUNID

1869. aastal alustatud Tallinna–Peterburi raudtee ehituseks Inglismaalt tellitud raudteerööpad hoiavad kahe vaguni kohal olevat varikatust tänini üleval. Rööbastel on kirjad “Eesti Wabariik” ja “England”.

Vana Balti jaama vagunidepoo esisest, kuhu saatuse tahtel jäid sümboolselt seisma kaks vagunit, Moskva rongi restoranivagun ja Edelaraudtee nahkistmega reisijatevagun, moodustubki Peatus, koht, mis ilmestab Telliskivi loomelinnakut ja pakub nii kohalikele kui kaugemalt tulijatele maitsvat toitu ning kultuurset meelelahutust.

KOHT, KUS AEG PEATUB

Peatus on koht, kus aeg peatub. Koht, kus alati peatuda, kui on vaja kehakinnitust, hommikukohvi, turgutavat märjukest või mõnusat olemist sõprade seltsis. Kui päeval on Peatuses rõhk toidul, siis õhtuti kutsume endale külla erinevaid üritusi, bände, Dj-sid ja kõiki teisi, kes kohalikku elu põnevamaks muudavad.